بلاگ

جلسه نقد فیلم 5 روز در مموریال (طوفان کاترینا) برگزار شد

چهارمین جلسه نقد فیلم با محوریت مدیریت بحران با مشارکت دانشجویان، اساتید و متخصصان حوزه مدیریت بحران 24 بهمن ماه 1401 برگزار شد.

پنج روز در مموریال (Five Days at Memorial) یک مینی سریال تلویزیونی درام پزشکی آمریکایی است که توسط جان ریدلی و کارلتون کیوز ساخته، نویسندگی و کارگردانی شده‌است. این سریال 8 قسمتی داستان پنج روز در بیمارستانی در نیواورلئنز لوس آنجلس پس از وقوع طوفان کاترینا است.

با راهی شدن سیلاب، رفتن برق و افزایش دمای هوا، پزشکان و کادر درمانی بیمارستان مجبور می شوند در شرایط مرگ و زندگی تصمیماتی بگیرند که در سال های آینده عمرشان گریبان گیر آن ها می شود. در این سریال چالش های پیش روی یک بیمارستان جهت حفظ تاب آوری و ادامه ی فرآیند ارایه خدمت در زمان وقوع شرایط اضطراری و سپس تبدیل آن به بلا، نمایش داده شده است. آنچه که ما در این سریال شاهد آن هستیم، مروریست بر مباحث سامانه ی هشدار سریع، سامانه ی فرماندهی حادثه در بیمارستان، ارتباطات خطر، فرآیند مستندسازی و ارایه درس آموخته ها، مدیریت منابع، برنامه افزایش ظرفیت و تخلیه بیمارستانی، برنامه پاسخ در شرایط اضطراری، توجه به امکان وقوع بدترین سناریو، اصول فرماندهی کنترل و هماهنگی، ایمنی و امنیت، و توجه به اصول اخلاقی در شرایط اضطراری می باشد.

درس آموخته های این کتاب توسط خانم آرزو دهقانی، دکتر زهرا اسکندری و آقای آروین برزنجی تهیه و تنظیم شده است و آقای دکتر غلامرضا معصومی عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران و عضو بورد تخصصی سلامت در بلایا و فوریتهای وزارت بهداشت، درمان اموزش پزشکی بعنوان سوپروایزر علمی در تدوین این مجلد همکاری داشته اند.

می توانید فیلم جلسه نقد را در لینک زیر ببینید:

https://aparat.com/v/sQkb1

درس آموخته های نقد فیلم را از اینجا دانلود نمایید.

 

اشتراک گذاری:

مطالب زیر را حتما مطالعه کنید

دیدگاهتان را بنویسید