بلاگ

اولین جلسه نقد کتاب با محوریت مدیریت بحران برگزار شد

جلسه نقد کتاب با محوریت مدیریت بحران با مشارکت  دانشجویان، اساتید و متخصصان حوزه مدیریت بحران از سازمان­های جمعیت هلال احمر ایران، سازمان امداد و نجات، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی ایران، البرز، علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی، شهید بهشتی، زاهدان، گیلان، سمنان و  دانشکده شهید عباسپور برای اولین بار در 2 تیرماه 1401 در کشور برگزار شد.

هدف از برگزاری این نشست تخصصی استفاده از توان و ظرفیت فکری و علمی نخبگان و صاحب‌نظران در جهت پاسخ‌گویی به نیازها و مطالبات فکری و فرهنگی جامعه،مستندسازی درس آموخته‌های حوزه مدیریت بحران با محوریت اجتماعی و سلامت،ارتقا آمادگی جامعه و متخصصان در حوزه مدیریت بحران است.

درس آموخته های این جلسه و کتاب توسط خانم آرزو دهقانی، دکتر زهرا اسکندری تهیه و تنظیم شده است و آقای دکتر غلامرضا معصومی عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران و عضو بورد تخصصی سلامت در بلایا و فوریتهای وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بعنوان سوپروایزر علمی در تدوین این مجلد همکاری داشته اند.

درس آموخته های نقد کتاب جنگ چهره زنانه ندارد را از اینجا دانلود نمایید.

 

گفتنی است کتاب “جنگ چهره زنانه ندارد” روایتی از حضور زنان در جنگ و نوشتاری مستند از نویسنده اهل بلاروس، سوتلانا الکسیویچ، برنده جایزه نوبل ادبیات در سال ۲۰۱۵ است. او در این اثر روایت‌های زنان مختلف حاضر در جنگ را در هم می‌آمیزد؛ کتاب «جنگ چهره زنانه ندارد» در هفت بخش تدوین شده‌است. “زن‌ها کی برای اولین بار در تاریخ وارد ارتش شدند؟”، “انسان بزرگ‌تر از جنگ است”، “نمی‌خواهم حتی به خاطر بیاورم…”، “دخترها، بزرگ شید، بالغ شید… شما هنوز خامید…”، “بوی ترس و چمدان آب نبات”، “من این چشما رو امروز هم به خاطر می‌آرم…” و “نیاز به سرباز بود… اما من می‌خواستم زیبا هم بمانم…”

اشتراک گذاری:

مطالب زیر را حتما مطالعه کنید

دیدگاهتان را بنویسید

×