بلاگ

انتشار درس آموخته های کتاب بعد زلزله به دنبال سومین جلسه نقد کتاب با محوریت مدیریت بحران در کشور

سومین جلسه نقد کتاب با محوریت مدیریت بحران با مشارکت  دانشجویان، اساتید و متخصصان حوزه مدیریت بحران  21 آذرماه برگزار شد.

بعد از زلزله، مجموعه داستانی است که به تشریح خشونت پنهان در لایه‌های زیرین جامعه مدرن ژاپن می‌پردازد. موراکامی شش داستان در باره‎ شش شخصیت مختلف نوشت که هر کدام درنقاط مختلفی از جهان زندگی می‌کردند و به ظاهر هیچ ارتباطی با شهر کوبه و زلزله‎ای که در این شهر رخ داد نداشتند. اما زندگی هر یک از آنها تحت تاثیر این زلزله به کلی تغییر کرد. پنج سال پس از این زلزله، موراکامی کتاب بعد زلزله را می‌نویسد.

این زمین‌لرزه بهانه‌ای شد تا موراکامی، که در آن زمان در خارج و مشغول نوشتن کتاب گاهشمار پرنده کوکی بود به ژاپن بازگردد. پس‌لرزه‌های شوک این زمین‌لرزه در زندگی او در این کتاب بازتاب یافته و به پس‌لرزه این فاجعه در زندگی شخصیت‌هایش و یا آمیختن با آن‌ها منجر شده است.

درس آموخته های این کتاب توسط خانم آرزو دهقانی، دکتر زهرا اسکندری و آقای آروین برزنجی تهیه و تنظیم شده است و آقای دکتر غلامرضا معصومی عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران و عضو بورد تخصصی سلامت در بلایا و فوریتهای وزارت بهداشت، درمان  اموزش پزشکی بعنوان سوپروایزر علمی در تدوین این مجلد همکاری داشته اند.

درس آموخته های نقد کتاب بعد زلزله را از اینجا دانلود نمایید.

اشتراک گذاری:

مطالب زیر را حتما مطالعه کنید

دیدگاهتان را بنویسید

×